Trendy na jesień 2017 (rolety czy żaluzje?)

6 listopada, 2017

Przyszedł ten czas, gdy z drzew spadają liście, z chmur coraz częściej pada deszcz, a dzień kończy się tak szybciutko.

Jesień.

Gdy na dworze ciemno i ponuro, dobrze jest umilić sobie czas spędzany we własnych czterech kątach. Ciepła herbatka i dobry film, nie wystarczą jeśli miejsce naszego wypoczynku i codziennego życia nas nie zachwyca. To co widzimy dookoła siebie i gdzie przebywamy przez większą część naszego dnia, mocno wpływa na nasze samopoczucie. Jeśli pogoda nie sprzyja i jesteśmy zmuszeni wolny czas spędzić w domu to warto było by, aby nasz zakątek był miły dla oka.

Zatem warto przyozdobić sobie okna w mieszkaniu czy domu czymś co zarówno wygląda bardzo estetycznie a przy tym jest praktyczne. Takim produktem są rolety rzymskie. Stworzone zostały przede wszystkim do tego, aby dekorować wnętrze domu. Przy wyborze cieniutkiej tkaniny, która mocno przepuszcza światło są idealną alternatywą dla firan. Z kolei grube, mocno zaciemniające materiały z powodzeniem zastępują zasłony.

Materiały, z których szyje się rolety rzymskie nadają się do prania w pralce, dlatego te rolety idealnie nadają się do zasłonięcia okien w kuchni.

Nie ma co ukrywać, tak elegancka dekoracja okienna najlepiej prezentuje się przy dużych wymiarach, w związku z tym zamontowanie jej przed oknami w salonie może dodać mu jeszcze większej klasy.

Drugą osłoną okienna, którą zdecydowanie polecamy są żaluzje drewniane. Poza możliwością dopasowania według własnych potrzeb, ilości wpadającego światła do pomieszczenia, poprzez regulację konta nachylenia listewek, zachwycają swoim swoim wyglądem nawet największych przeciwników żaluzji poziomych. Wpasowują się idealnie do wystroju klasycznego, gdzie królują elementy drewniane, jak i nowoczesnego, który kojarzony jest z surowym połączeniem szarości z bielą.

Tak samo jak rolety rzymskie, żaluzje drewniane pięknie prezentują się w większych wymiarach. Żaluzje z listewkami 25 lub 50 mm, zamontowane na całej szerokości ściany przed wnęką okienna pomogą stworzyć poczucie przytulnego ogniska domowego.

Do wykonania rolet rzymskich i żaluzji drewnianych potrzeba chwilę czasu, a do tego jesień to sezon na te produkty i kolejka chętnych z dnia na dzień rośnie. Dlatego proponujemy nie zwlekać i już teraz umówić się z fachowcem na pomiar, aby móc zaprosić rodzinę do pięknie urządzonego mieszkania na przykład na wieczerzę wigilijną.

Zachęcamy do komentowania oraz dzielenia się swoim doświadczenie związanym z użytkowaniem rolet rzymskich czy żaluzji drewnianych.