Powrót do natury

Aktualna sytuacja związana z pandemią koronawirusa uświadomiła nam, jak bardzo tęsknimy za naturą, za możliwością wyjścia na powietrze, za spacerami w gronie przyjaciół i rodziny. Spędzamy znacznie więcej czasu w czterech ścianach, zamknięci na to, co się dzieje dookoła. Znużeni brakiem możliwości czerpania z wszelkich form aktywności, szukamy okazji, aby cokolwiek zmienić w naszym najbliższym otoczeniu. Jednym z pomysłów zarówno na urozmaicenie swojego mieszkania, jak i na spędzenie wolnego czasu jest zmiana wystroju wnętrz.

W sprawie urządzania mieszkań oraz domów, w tym roku zdecydowanie przodują trendy szeroko powiązane z naturą. Jeśli chodzi o aranżację wnętrz góruje tzw. „Biophilic design”, natomiast jeśli chodzi o wykorzystywane materiały- podejście „eco-friendly”. „Biophilic design” zakłada projektowanie wnętrz tak, aby w maksymalny sposób umożliwić obcowanie człowieka z naturą zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczenia. Wszelkie elementy wystroju powinny współgrać z potrzebami mieszkańców, nie tylko ze względu na ich praktyczne zastosowanie, ale również powinny wywierać pozytywny wpływ na ich samopoczucie oraz kondycję psychiczną. „Biophilic design” zdecydowanie pokrywa się z założeniami „eco-friendy”.

Wraz z rosnącą świadomością na temat zanieczyszczeń spowodowanych wykorzystaniem sztucznych, przetworzonych materiałów rośnie zainteresowanie tworzeniem produktów przyjaznych dla środowiska. Kolorowe plastiki zastępowane są surowcami naturalnymi lub takimi, które je przypominają (m.in. drewno, wiklina, suszone trawy).

Odpowiedzią na panujące trendy oraz zmieniające się potrzeby Klientów są żaluzje drewniane. Występują one w dwóch podstawowych wariantach- 25 mm oraz 50 mm. Wartości te oznaczają szerokość poszczególnych listewek. Materiał, jaki wykorzystywany jest do ich produkcji to lipa kanadyjska lub drzewo bambusowe (zależnie od preferencji Klienta). Na rynku dostępna jest szeroka gama kolorów. Żaluzje drewniane idealnie odnajdą się w surowych pomieszczeniach stanowiąc elegancką ozdobę okna, jak i również w przytulnych mieszkaniach nadając ciepły, urokliwy klimat. Można zamontować je zarówno na skrzydle okiennym, jak i na ścianie przed wnęką okienną lub na suficie.

Żaluzje drewniane oprócz niewątpliwego wdzięku posiadają również praktyczne zastosowanie. Dzięki regulacji kąta nachylenia listewek mamy wpływ na ilość wpadającego światła do pomieszczenia bez konieczności całkowitego podnoszenia bądź opuszczania żaluzji.

Szeroki wybór kolorów lameli-od naturalnych drewnianych po modne biele i szarości.

Najlepszą metodą wyboru idealnego koloru lameli jest porównanie sobie wzornika do wyposażenia własnego wnętrza. Najczęściej kolor żaluzji dobiera się pod kolor stolarki drzwiowej/okiennej, kolor podłogi bądź mebli. W celu uzyskania wstępnej wyceny odsyłamy do profesjonalistów.